13970611
181040
امکان ارتباط با ترازوهای دیجیتال در حسابداری همت

امکان ارتباط با ترازو در سیستم حسابداری همت تعبیه گردید. از این پس کاربران حسابداری همت (فروشگاههای مواد غذایی, میوه فروشی, پروتئنی و ...) می توانند با فعال سازی ماژول مورد نظر در سیستم خود از امکانات آن بهره مند گردند.

ارتباط با ترازو در سیستم حسابداری همت به دو روش امکان پذیر است:

مستقیم: در این روش، ترازو بطور مستقیم به رایانه وصل شده و در هنگام فروش کالا وزن فعلی ترازو توسط نرم افزار دریافت می شود و نیازی به وارد کردن وزن کالا توسط کاربر نیست.

بسیاری از اوقات، صندوقدارانی که در فروشگاه های شلوغ مشغول فعالیت هستند در هنگام وارد کردن وزن کالا در فاکتور، دچار اشتباه شده و مجبورند مجدداً آن را اصلاح کنند که این پروسه، موجب کاهش سرعت عمل آنها میشود.

در چنین اصنافی (که باجه های فروش آنها شلوغ است) استفاده از ارتباط ترازو به روش مستقیم جهت جلوگیری از بروز خطاهای انسانی بسیار مؤثر بوده و دقیقاً وزن نمایش داده شده توسط ترازو در هنگام ثبت اقلام فاکتور دریافت شده و ثبت میگردند. بنابراین هیچگونه نیازی به دخالت کاربر جهت وارد کردن وزن کالا وجود ندارد و در نتیجه سرعت عمل آنها بطور قابل توجهی بالا خواهد رفت.

  

بارکد تجمیعی: این روش بدون اتصال مستقیم ترازو به رایانه انجام می گیرد؛ بدین صورت که پس از وزن کالا توسط ترازو, بارکد تجمیعی آن بوسیله ی ترازو چاپ و سپس توسط نرم افزار از طریق بارکدخوان دریافت شده و اطلاعات (کد, وزن و فی) مروبوط به کالا در فاکتور مورد نظر ثبت می گردد.

فروشگاه های بزرگ و پرازدحام با به کارگیری از چند ترازو (با قابلیت چاپ بارکد تجمیعی) میتوانند سرعت عمل فروش خود را بطور قابل توجهی بالا ببرند. زیرا با وجود چند ترازو در مکانهای مختلف فروشگاه، کارکنان فروشگاه (ویا حتی خود مشتریان) میتوانند کالاهای خود را وزن کرده و بارکد چاپ شده را به صندوقدار تحویل دهند. و سپس صندوقدار فقط با استفاده از بارکدخوان میتواند اقلام فاکتور مشتری را ثبت کرده و نیازی به جستجوی کالا و یا وارد کردن وزن آنها وجود ندارد! بدین سبب سرعت فروش افزایش یافته و صف های انتظار مشتریان در پای صندوقهای فروش کاهش یافته و درنتیجه حس رضایتمندی را در مشتریان به ارمغان خواهد آورد.